. .

Drukowanie rozpoczęte

Aktualności

DB Schenker otwiera nowe terminale

Na czas, na miejsce, na pewno dzięki inwestycjom w logistyczną sieć DB Schenker.

DB Schenker uruchamia operacje w dwóch nowych ekologicznych terminalach przeładunkowych w Olsztynie i Zielonej Górze. Inwestycje to ważny element w krajowej i europejskiej sieci dystrybucyjnej operatora. Zwiększają bezpieczeństwo ludzi i przesyłek, efektywność sieci logistycznej oraz podnoszą jakość usług.

Nowe centra logistyczne DB Schenker odpowiadają na kluczowe wyzwania w dzisiejszym biznesie jakim jest poprawa efektywności procesów. Zwinne przeładunki w nowoczesnych i ergonomicznych terminalach, doskonalenie i poszukiwanie rozwiązań problemów zgodnie z kulturą Lean - gwarantują sprawny przepływ towarów naszych Klientów.

Logistyczne serce Warmii i Mazur

Obraz powiększyćnowe_terminale_Olsztyn, nowe_terminale_2

Nowy terminal zlokalizowany jest w Stawigudzie przy trasie ekspresowej S51, łączącej Olsztyn z drogą S7.

Schenker Sp. z o.o.

Oddział Olsztyn

Ul. Jarzębinowa 14

11-034 Stawiguda

GPS: 53.660197, 20.393465      

    

Zielona Logistyka Górą!

Obraz powiększyćnowe_terminale_ZG, nowe_terminale_ZG

Nowy terminal w Zielonej Górze zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, w dzielnicy Stary Kisielin przy trasie ekspresowej S3, docelowo łączącej Świnoujście z Lubawką.  

Rozpoczęcie pracy nastąpi 14 listopada.

Schenker Sp. z o.o.

Oddział Zielona Góra

Ul. Stary Kisielin – Logistyczna

66-002 Zielona Góra

GPS: 51.9250 , 15.5768    

                                            

Zrównoważone miasta

Terminale logistyczne, ze względu na potencjalny hałas nocnych przeładunków i wzmożony ruch drogowy nie należą do łatwych sąsiadów. Nowe położenie ok. 15 km od Olsztyna i 13 km od centrum Zielonej Góry, zmniejszy natężenie ruchu w mieście. To jest najbardziej odczuwalną korzyścią dla mieszkańców i wpisuje się w dążenie DB Schenker do bycia Preferowanym Sąsiadem. 

Najbardziej zielona sieć terminali cross-dockingowych w Polsce

W sieci DB Schenker funkcjonują trzy proekologiczne terminale przeładunkowe: Białystok (oddany do użytku w 2014 roku) oraz tegoroczne inwestycje Olsztyn i Zielona Góra. Wszystkie te obiekty są do siebie podobne. Z myślą o oszczędności energii, redukcji emisji CO2, efektywnej gospodarce wodnej i cieplnej zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania przyjazne środowisku. Są to m.in. lampy LED-owe i solarne, kolektor słoneczny podgrzewający wodę użytkową i zbiornik na deszczówkę. W halach zostały zamontowane urządzania grzewczo-wentylacyjne pozwalające na odzysk ciepła. Specjalny piec kondensacyjny to najbardziej ekologiczne rozwiązanie tego typu na rynku.

Terminal w Białymstoku w 2015 roku zdobył certyfikację BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) In-Use z oceną Very Good. Jest to stosowana na całym świecie metoda oceny w zakresie ochrony środowiska, efektywności energetycznej, gospodarki wodnej i odpadami oraz komfortu dla użytkowników. Obiekty w Olsztynie i Zielonej Górze są identyczne pod względem projektu i zastosowanych technologii.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016

Do początku strony

  • European Foundation for Quality Management
  • CSR
  • Certyfikat AEO F dla DB Schenker
  • DB Schenker Logistics znajduje się w TOP 5 krajów zaangażowanych w Cargo 2000 globalnie.
  • Award