. .

Drukowanie rozpoczęte

Aktualności

DB Schenker wyróżniony w konkursie „Edukacyjne Działania Biznesu”

Program „Szkolenia i Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy” zakwalifikował się do II etapu konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym głosowaniu na najlepsze projekty.

Kapituła złożona z postaci świata akademickiego, pozarządowego i instytucji publicznych wybrała 51 najlepszych  praktyk spośród blisko 300 zgłoszonych– w tym program DB Schenker. Inicjatywy były oceniane pod kątem: istotności podejmowanego problemu, spójności z postępowaniem firmy, jakości prowadzonych działań, a także nowatorskiego podejścia.

Na program „Szkolenia i Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy” można oddawać głosy od 17 października do 13 listopada na stronie: http://glosowanie.odpowiedzialnybiznes.pl/.

Program Szkolenia i Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy

W DB Schenker troska o środowisko oraz bezpieczeństwo jest podstawą strategii. Prowadzone od lat szkolenia z zakresu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy ukończyło łącznie ponad 4500 kierowców.  W ich trakcie uczestnicy uczą się m.in. o sposobach doskonalenia techniki jazdy, tak aby zużywać jak najmniej paliwa. Zwieńczeniem kursów są Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy, które odbyły się już siedmiokrotnie.

Więcej: http://glosowanie.odpowiedzialnybiznes.pl/voting_list/szkolenia-i-mistrzostwa-bezpiecznej-i-ekonomicznej-jazdy/

O liście „Edukacyjne Działania Biznesu”

Lista „Edukacyjne Działania Biznesu” stanowi przegląd aktywności podejmowanych na rzecz zwiększania świadomości interesariuszy między innymi w zakresie: zdrowia, bezpieczeństwa, ekologii, współpracy z dostawcami, konsumpcji, rynku pracy, stylu życia, kultury, technologii, nauki i rozwoju. Inicjatorem powstania Listy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od ponad 15 lat, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016

Do początku strony

  • European Foundation for Quality Management
  • CSR
  • Certyfikat AEO F dla DB Schenker
  • DB Schenker Logistics znajduje się w TOP 5 krajów zaangażowanych w Cargo 2000 globalnie.
  • Award