. .

Drukowanie rozpoczęte

Aktualności

DB Schenker pyta mieszkańców o zdanie

DB Schenker chce poznać opinię osób mieszkających w sąsiedztwie oddziałów firmy na temat swoich działań. W ramach badania „Preferowany Sąsiad” prowadzi rozmowy z mieszkańcami i zachęca do wypełnienia internetowej ankiety.

Swoje opinie można wyrazić pod adresem: www.preferowanysasiad.pl.

W ankiecie oceniany jest m.in. wpływ firmy na mieszkańców, gospodarkę, czy lokalny rynek pracy. Badanie sprawdza też, czy mieszkańcy słyszeli o projektach DB Schenker skierowanych do społeczności lokalnych. Część pytań dotyczy tematu bezpieczeństwa na drogach i wpływu firmy na środowisko naturalne.

Ankieta prowadzona jest wokół 17 terminali DB Schenker w Polsce. Wyniki pomogą operatorowi logistycznemu rozwijać i doskonalić zarówno działania, jak i relacje z sąsiadami. Zebrany materiał posłuży również rozwojowi programu wolontariackiego – Czas Pomagania – tak aby wsparcie, które oferuje firma, trafiało do osób i środowisk, które najbardziej tego potrzebują.

Badanie uwzględnia również wywiady z liderami opinii i przedstawicielami lokalnych instytucji oraz ankietę internetową do mieszkańców. To już jego trzecia edycja, poprzednia miała miejsce w 2012 r. W porównaniu z badaniem z 2010 r., ankietowani lepiej ocenili wówczas wpływ firmy m.in. na mieszkańców (o 21 %), lokalną gospodarkę (17 %) czy też środowisko naturalne (o 14 %). Wyniki tegorocznej edycji będą znane na wiosnę br.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016

Do początku strony

  • European Foundation for Quality Management
  • CSR
  • Certyfikat AEO F dla DB Schenker
  • DB Schenker Logistics znajduje się w TOP 5 krajów zaangażowanych w Cargo 2000 globalnie.
  • Award