. .

Drukowanie rozpoczęte

Aktualności

Logistyka dla Igrzysk Olimpijskich 2016

DB Schenker – wyjątkowa logistyka dla Rio.

Specjaliści DB Schenker dostarczają rozwiązania logistyczne na czas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich dla drużyn z różnych krajów.

Kiedy sportowcy rozpoczęli rywalizację o medale na Igrzyskach w Rio de Janeiro, eksperci z DB Schenker największą część pracy mieli już za sobą. Schenker Deutschland AG po raz kolejny jest oficjalnym partnerem niemieckiej drużyny olimpijskiej, a także wyłącznym dostawcą usług logistycznych dla „Domu Niemieckiego” w Rio.

DB Schenker wysłał do Rio m.in. wyposażenie wioski olimpijskiej oraz niemieckiej drużyny narodowej, łącznie 1030 TEU. Odziały DB Schenker z wielu innych krajów również uczestniczyły w przygotowaniach tamtejszych zespołów. „Mało kto zdaje sobie sprawę w jakim stopniu kompleksowa obsługa logistyczna stoi za Igrzyskami” mówi Jochen Thewes, prezes Schenker AG. „Aby wyposażyć wioskę olimpijską wysłaliśmy prawie 1,3 miliona oddzielnych elementów”.

Zakres wykonanych prac uwzględnia również przesyłki lotnicze oraz formalności celne, które stanowią nie lada wyzwanie. Dla niemieckiej delegacji wysłano do Rio około 500 sztuk bagażu. W imieniu Niemieckiej Olimpijskiej Konfederacji Sportowej, DB Schenker wysłał sześć 40-stopowych kontenerów, w których znajdowały się żaglówki i akcesoria, wyposażenie medyczne i treningowe oraz materiały biurowe. Kolejne 60 ton ładunku we frachcie lotniczym to sportowe wyposażenie dla wioślarzy i kajakarzy, materiały treningowe oraz stroje drużynowe. DB Schenker objął całkowitą kontrolę nad logistyką „Domu Niemieckiego” w trakcie Igrzysk w Rio. Oznacza to, że firma odpowiadała za dostarczenie wszelkich niezbędnych towarów, poczynając od kabli zasilających i krzeseł barowych aż po wino i szampana. Dzięki DB Schenker do Rio dotarły np. części do zmontowania linii produkcyjnej do pieczenia chleba. Dzięki niej sportowcy zawsze mają do dyspozycji świeże bułeczki. 

Jako oficjalni partnerzy logistyczni zespołów Austrii, Norwegii, Portugalii i Szwajcarii, oddziały DB Schenker w tych krajach również zadbały o to, aby wyposażenie ich sportowców dotarło do Rio na czas. Pracownicy DB Schenker z Chin, Japonii i Południowej Korei odpowiadali za transport sprzętu telewizyjnego, a ich koledzy z Singapuru zajęli się dostarczeniem łodzi i wyposażenia dla zespołu żeglarskiego. Do końca czerwca DB Schenker przetransportował do wioski olimpijskiej około 940 TEU ładunków zawierających meble, które w większości pochodziły z Azji. Materiały do ceremonii otwarcia i zamknięcia na stadionie Maracana zostały dostarczone z Włoch, Niemiec, Kanady oraz Australii. Eksperci logistyczni będą kontynuowali swoją ekscytującą pracę również po zakończeniu Igrzysk, 21 sierpnia 2016 r. Większość towarów wróci tam, skąd przyjechały lub zostanie wysłanych na kolejne sportowe wydarzenie.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016

Do początku strony

  • European Foundation for Quality Management
  • CSR
  • Certyfikat AEO F dla DB Schenker
  • DB Schenker Logistics znajduje się w TOP 5 krajów zaangażowanych w Cargo 2000 globalnie.
  • Award