. .

Drukowanie rozpoczęte

Aktualności

DB Schenker jako lider 2016 w 3PL

DB Schenker liderem branży logistycznej wg raportu Gartnera.

Gartner, czołowa firma badawczo-doradcza w zakresie technologii informacyjnych, określił DB Schenker jako Lidera branży logistycznej. W światowym raporcie „Magiczny kwadrant dla globalnych dostawców logistyki w obszarze 3PL” (przygotowanym przez Grega Aimiego, Jamesa Lisica, Davida Gonzaleza i Courtney Rogerson) operator logistyczny został w kwadracie Liderów oceniony najwyżej za „zdolności wykonawcze.”


Gartner przygotowuje niezależne sprawozdania badawcze i analizy rynkowe, wykorzystywane przez tysiące firm i agencji rządowych na całym świecie. W raporcie „Magiczny kwadrant” ocenił globalnych dostawców usług logistycznych w oparciu o kategorie takie jak: „zdolności wykonawcze” oraz „kompletność wizji”.

„Wierzymy, że wysoka pozycja DB Schenker w obszarze zdolności wykonawczych jest potwierdzeniem naszego postępu i wykonanej pracy, aby stać się wiodącym dostawcą najwyższej klasy usług logistycznych dostarczających wartość dla klientów. To nie tylko zasługa wysokiej jakości usług, ale także proaktywnej identyfikacji i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w naszych operacjach logistycznych" - mówi Tom Schmitt, Członek Zarządu ds. Logistyki Kontraktowej w DB Schenker.

Markus Sontheimer, CIO i dyrektor ds. cyfryzacji, dodaje: „Pozycję lidera na polu innowacji zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy z klientami i instytutami naukowymi. Wspólnie dokonujemy przyspieszenia w cyfrowej transformacji procesów logistycznych i pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które przygotują nas na stawienie czoła konkurencji w przyszłości. Napędza nas chęć generowania wartości dla klienta”.
Zgodnie z raportem Gartner, „liderzy uzyskują wysokie oceny w obszarach zdolności wykonawczych i wizji. Oznacza to, że wiodący dostawcy dysponują szeroką ofertą usług oraz infrastrukturą, która zapewnia ich globalną dostępność. Rozumieją potrzeby rynku i klienta, przekładając je na dobrze realizowaną ofertę usług prowadząc profesjonalne, duże przedsiębiorstwa logistyczne. Liderzy mają też dobrze zbudowane strategie i modele biznesowe, pozwalające na rozszerzanie ich możliwości, zasięgu regionalnego oraz specjalizacji branżowej. Inwestują w mechanizmy i zdolności rozwoju sztuki logistyki. Liderzy są godni zaufania, można na nich polegać - wspierają światowe biznesy największych globalnych korporacji ".

Subskrybenci Gartner mogą zapoznać się z pełną treścią raportu Gartner "Magiczny kwadrant dla globalnych zewnętrznych dostawców logistyki (3PL)": https://www.gartner.com/doc/3302420

Gartner, Magic Quadrant for Third-Party Logistics Providers, Worldwide, Greg Aimi, James Lisica, David Gonzalez, Courtney Rogerson, 2 maja 2016 r.

 

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016

Do początku strony

  • European Foundation for Quality Management
  • CSR
  • Certyfikat AEO F dla DB Schenker
  • DB Schenker Logistics znajduje się w TOP 5 krajów zaangażowanych w Cargo 2000 globalnie.
  • Award